USG doppler żył kończyn dolnych - kiedy się zapisać, cena

USG Doppler to bezinwazyjne badanie przeprowadzane w ramach diagnostyki chorób żylnych. Polega ono na obrazowaniu anatomii naczyń, a także obserwowaniu ich funkcji, a mianowicie przepływu krwi w żyłach powierzchniowych oraz głębokich. Dzięki temu można analizować na monitorze nie tylko budowę naczyń, ale również obecność w nich zakrzepów, kierunek przepływu krwi żylnej czy identyfikować uszkodzone zastawki. Specjalista z Centrum Flebologii, który przeprowadza badanie, widzi, w których miejscach przepływ jest wolniejszy, gdzie jest zablokowany, a gdzie krew się cofa. To bardzo ważna diagnostyka, służąca między innymi do wykrywania zmian czy zakrzepicy, co ma kluczowe znaczenie w procesie leczenia. To niezbędna metoda, dzięki której można kontrolować przebieg terapii, oceniając jej efekty.
USG doppler żył kończyn dolnych

USG doppler żył kończyn dolnych - kiedy się zapisać?

Istnieje wiele wskazań do przeprowadzenia badania, dlatego w pierwszej kolejności warto skonsultować się ze specjalistą z Centrum Flebologii. Przeprowadzi on staranny wywiad z pacjentem i zaleci wykonanie badania, w szczególności u osób zmagających się z nagłym bólem w nodze, uczuciem ciężkości, pajączkami, żylakami, nagłym obrzękiem nóg czy zwiększeniem ich obwodu. Przeprowadzenie USG Doppler zaleca się również u pacjentów borykających się z niegojącymi się ranami na podudziach bądź z niepożądanymi powikłaniami po zabiegach na żyłach. W trakcie badania specjalista korzysta z wysokiej jakości sprzętu, dzięki któremu może dokładnie ocenić występujące zmiany. Wynik badania otrzymuje się zaraz po jego przeprowadzeniu, co jest niezwykle istotne dla sprawnego ustalenia dalszych metod leczenia.

Doppler żył kończyn dolnych - cena

Koszt USG Doppler uzależniona jest od zastosowanej przez specjalistów techniki, dlatego w celu zapoznania się z konkretnym cennikiem, warto skonsultować się z pracownikami Centrum Flebologii. Po zapoznaniu się z oczekiwaniami i historią choroby pacjenta będą w stanie przekazać istotne informacje na temat aktualnie obowiązującej stawki. Zazwyczaj koszt badania wynosi kilkaset złotych, jednak faktyczna kwota ustalana jest w wybranej placówce. W Centrum Flebologii dokłada się wszelkich starań, by cena USG Doppler nadmiernie nie nadwyrężała budżetu pacjenta. Ponadto na stronie internetowej placówki znajduje się zakładka cennik, w której zostały umieszczone klarowne kwoty, by każdy pacjent mógł się z nimi zapoznać przed podjęciem decyzji ostatecznej. W razie pojawienia się dodatkowych pytań warto skontaktować się z obsługą klienta, która udzieli na nie wyczerpujących odpowiedzi.