Leczenie niewydolności żylnej - kiedy leczyć, gdzie się zapisać, cena

Niewydolność żylna to schorzenie dotyczące bardzo dużej ilości Polaków, przy czym wielu z nich nie podejmuje w tym kierunku leczenia. Wynika to po części z mitu na temat żylaków, które wciąż uważane są przede wszystkim za estetyczną niedoskonałość. Tymczasem wiążą się one z niebezpiecznymi powikłaniami, które mogą znacznie pogarszać jakość życia, a nawet mu zagrażać. Żylaki są objawem niewydolności żylnej, a więc zastoju i refluksu krwi w żyłach. Ze względu na powagę choroby oraz jej popularność należy szerzyć świadomość na temat jej objawów, oraz skutecznych sposobów leczenia, z których możemy skorzystać w Centrum Flebologii w Warszawie. Ośrodek oferuje kompleksową, nowoczesną diagnostykę i możliwość poddania się wyspecjalizowanym zabiegom, takim jak echoskleroterapia czy laseroterapia. Specjaliści pomagają również w leczeniu powikłań.
Leczenie niewydolności żylnej

Leczenie niewydolności żylnej - kiedy powinniśmy leczyć?

Pierwszym objawem rozwijającej się niewydolności żylnej jest najczęściej nawracający obrzęk nóg, który w pierwszej kolejności pojawia się z reguły w okolicy kostek. Dzieje się tak na skutek mechanizmu mającego chronić żyły przed uszkodzeniem. Z biegiem czasu dochodzi jednak do ich rozciągnięcia oraz deformacji. W dalszym stadium rozwoju niewydolności żylnej pacjent zmaga się z bólem oraz łuszczącą się skórą. Co więcej, tkanki stają się bardziej podatne na zakażenia, a na ich powierzchni zaczynają pojawiać się przebarwienia. W przypadku długo nieleczonej niewydolności żylnej mamy już do czynienia z rosnącym owrzodzeniem z niegojącymi się ranami oraz wyczuwalnym, przykrym zapachem. Przebieg niewydolności żylnej w poważny sposób wpływa na jakość życia pacjenta, dlatego już w momencie pojawienia się nawracających obrzęków nóg warto skonsultować się ze specjalistą.

Leczenie niewydolności żylnej - gdzie się zapisać?

Niezależnie od tego, w jakim stadium niewydolności żylnej znajduje się pacjent, może liczyć na kompleksową, profesjonalną pomoc ekspertów z Centrum Flebologii w Warszawie. Ośrodek ten oferuje usługi związane zarówno z diagnostyką, jak i leczeniem z wykorzystaniem różnorodnych metod. Są one każdorazowo dopasowywane do stanu oraz potrzeb danego pacjenta, dzięki czemu mogą przynieść optymalne rezultaty. Specjaliści wykonują różnego rodzaju zabiegi na niewydolność żylną oraz żylaki, w tym skleroterapię, tumescencję, laseroterapię, klejenie żylaków, masaż limfatyczny oraz klasyczną operację. Centrum Flebologii w Warszawie posiada doświadczenie w leczeniu niewydolności żylnej na różnych stadiach rozwoju – proponowane leczenie znacznie poprawia jakość życia pacjenta, a wiele usług jest także ukierunkowanych na radzenie sobie z powikłaniami.

Leczenie niewydolności żylnej - cena

Cennik usług świadczonych przez Centrum Flebologii w Warszawie można znaleźć na stronie internetowej ośrodka. Koszt leczenia niewydolności żylnej będzie uzależniony od stanu rozwoju choroby, a także wybranej metody zabiegowej czy operacyjnej. Warto jednak zaznaczyć, że wszelkie usługi wykonywane są przez ekspertów z pomocą nowoczesnej aparatury, gwarantując doskonałe rezultaty. Co ważne, Centrum Flebologii umożliwia dokonanie płatności ratalnych – istnieje możliwość finansowania zabiegów na niewydolność żylną nawet do kilkudziesięciu tysięcy złotych. Tym samym najwyższy standard leczenia staje się dostępny dla każdego!